Dr Iwona Rokita-Wala

Specjalista chorób oczu
  • OKOLUX
  • Katowice ul. Braci Mniejszych 4/2
    woj. śląskie
  • Specjalizacja :
    Zabiegi laserowej korekcji wzroku / Zabiegi laserowej korekcji starczowzroczności / Kwalifikacje do zabiegów laserowej korekcji wzroku / Kontrole po zabiegach

Opis

Ponad 15-letnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu różnorodnych schorzeń oczu, gwarantuje profesjonalne podejście do pacjenta. Dzięki wielkiej pasji i poświęceniu włożonemu w swój zawód, okulistka stała się członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcyjnych oraz Towarzystwa Schorzeń Powierzchni Oka. Podczas wieloletniej pracy w największym zakładzie okulistycznym – Katedrze i Klinice Okulistyki Ś.A.M w Katowicach – awansowała ze stanowiska asystenta, na stanowisko adiunkta, a w ostatnich latach została ordynatorem oddziału. Nie poprzestając jednak na przysłowiowych laurach, zakończywszy swoją pracę, lekarka została starszym asystentem Szpitala Klinicznego i SUM w Katowicach.

 

Specjalista chorób oczu i chirurgii okulistycznej posiada wiele odrębnych subspecjalizacji, co pozwala na dostosowanie technik leczenia do indywidualnego pacjenta:
  • diagnostyka rogówki – mikroskopia konfokalna rogówki
  • zabiegi naprawcze rogówki – m. in. w stożku rogówki procedura Cross – Linking (CXL)
  • zaawansowane, nowoczesne leczenie operacyjne – chirurgia zaćmy, chirurgia refrakcyjna, soczewki premium

Drogi pacjencie, chcesz raz na zawsze pozbyć się okularów korekcyjnych?

Z pomocą przychodzi laserowa korekcja wzroku. Okulistka oferuje profesjonalne zabiegi, pozwalające na dogłębną korekcję wad wzroku. Swoje zaufanie wśród pacjentów zdobyła dzięki ponad kilkunastu tysiącom zabiegów laserem excimerowym, które pozwoliły na zaprzestanie noszenia okularów i znaczną poprawę możliwości widzenia.

 

Oprócz pracy w zawodzie, ciągłym diagnozowaniu i leczeniu wszelakich chorób, wad i schorzeń, zaangażowanej pomocy pacjentom w potrzebie, lekarka jest również autorką licznych prac naukowych i publikacji. Zostały one napisane z niezwykłą starannością, dzięki czemu zawierają jedynie rzetelne i sprawdzone informacje, na temat profilaktyki, objawów, skutków i leczenia najczęstszych schorzeń oka.