Zabieg

Czy spełniam warunki do korekcji krótkowzroczności?

Jeśli masz ukończone 21 lat albo 18lat i udokumentowaną stabilność wzroku, odpowiedź brzmi: TAK!  Na badaniu kwalifikacyjnym lekarz przeprowadzi kilka badań, aby sprawdzić możliwość wykonania korekcji, a także która z metod dla Ciebie jest najlepsza. Wśród tych testów są:

Pomiar grubości rogówki (pachymetria)

to badanie diagnostyczne polegające na dokładnym pomiarze grubości warstwy zewnętrznej oka, czyli rogówki. Pomiar ten jest wykonywany przy użyciu specjalnego przyrządu – pachymetru, który pozwala na określenie dokładnej grubości rogówki w mikrometrach. Pachymetria jest szczególnie ważna w diagnostyce chorób oczu, takich jak jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej, ponieważ grubość rogówki może wpływać na wyniki innych badań okulistycznych oraz na dobór odpowiedniego leczenia.

Pomiar krzywizny rogówki (keratometria):

mierzy krzywiznę rogówki w celu wykrycia ewentualnego stożka rogówki. Jest to wada rozwojowa rogówki, która zamiast być zakrzywiona jest spiczasta, co uniemożliwia jakąkolwiek operację laserową na oczach.

Katografia rogówki (topografia rogówki):

podczas tego badania analizowana jest krzywizna i wypukłość rogówki, co pozwala na wykrycie ewentualnych przeciwwskazań pochodzenia rogówkowego.

Przykład leczenia krótkowzroczności laserem

Leczenie rogówki 2D

Oko krótkowzroczne jest zbyt długie, rogówka zostanie spłaszczona przez laser o kilka mikronów w środku (najgrubsza część rogówki), umożliwiając w ten sposób ponowne skupienie promieni świetlnych na rogówce.

Leczenie rogówki 3D

Oko krótkowzroczne jest zbyt długie, rogówka zostanie spłaszczona przez laser o kilka mikronów w środku (najgrubsza część rogówki), umożliwiając w ten sposób ponowne skupienie promieni świetlnych na rogówce.

Zabieg

Przebieg operacji krótkowzroczności laserem

Sam zabieg nie trwa długo, średnio od 10 do 15 minut w przypadku leczenia obu oczu. W pierwszej kolejności aplikowane są krople w celu znieczulenia oka. Następnie zespół wyjaśnia i pomaga Ci w prawidłowym umieszczeniu się pod laserem. Po czym lekarz przystępuje do dezynfekcji okolic oczu i założenia rozwórki, która uniemożliwia mruganie okiem. Potem to już tylko kilka sekund działania zimną wiązką lasera.

W refrakcji chirurgii wyróżnia się kilka metod laserowej korekcji wzroku. To lekarz omawia i decyduje, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Laserem

Po operacji

Celem zabiegów refrakcyjnych w przypadku krótkowzroczności jest częściowa lub całkowita korekcja wzroku.

To normalne, że pod koniec i po zabiegu możesz obficie łzawić, mieć światłowstręt i odczuwać mrowienie, a także może wystąpić odczucie tzw. „piasku w oczach”. Są to objawy przejściowe, które ustępują w ciągu pierwszych godzin po operacji.

Dzień po operacji uzyskuje się od 70 do 80% poprawy wzroku. Wzrok będzie się stopniowo poprawiał przez 3-4 tygodnie po operacji, aby ustabilizować się po trzecim miesiącu.

Powrót do pracy jest możliwy po 1-2 dniach od zabiegu.

Umów się na wizytę

+48 602 712 376

Odpowiemy na wszystkie pytania, wybierzemy odpowiednią klinikę w Twoim regionie i umówimy wizytę do najlepszego specjalisty.

 

 

Laser

Pomagamy widzieć lepiej

Centra laserowej korekcji wzroku HTM skupiają najwyższej klasy specjalistów
z dziedziny okulistyki, przeszkolonych w zakresie zabiegów laserowych.

Najnowocześniejsze technologie

Centrum laserowe HTM to 20 letnie doświadczenie w dziedzinie laserów gwarantujące Państwu wysoką jakość usług.
  • Nowoczesny sprzęt
  • Światowa jakość
  • Profesjonalna kadra

Międzynarodowa marka

Jesteśmy obecni w kilkunastu krajach europejskich w prywatnych placówkach i szpitalach
  • Wysokie standardy
  • Kliniki w wielu krajach
  • Światowa jakość

Indywidualne podejście

Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie leczenia. Nieustannie dążymy do udoskonalenia naszych usług.
  • Doświadczeni lekarze
  • Przyjemna atmosfera
  • Szeroki zakres usług