Zabieg

Czy spełniam warunki do operacji starczowzroczności?

Każdy może być zakwalifikowany do operacji laserowej starczowzroczności, kto osiągnął 40 rok życia i zauważył pogarszający się już wzrok. Przed zabiegiem lekarz okulista przeprowadzi kilka badań, aby sprawdzić możliwość wykonania korekcji na Twoich oczach. Wśród tych testów są:

Pomiar grubości rogówki (pachymetria)

to badanie diagnostyczne polegające na dokładnym pomiarze grubości warstwy zewnętrznej oka, czyli rogówki. Pomiar ten jest wykonywany przy użyciu specjalnego przyrządu – pachymetru, który pozwala na określenie dokładnej grubości rogówki w mikrometrach. Pachymetria jest szczególnie ważna w diagnostyce chorób oczu, takich jak jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej, ponieważ grubość rogówki może wpływać na wyniki innych badań okulistycznych oraz na dobór odpowiedniego leczenia.

Pomiar krzywizny rogówki (keratometria):

mierzy krzywiznę rogówki w celu wykrycia ewentualnego stożka rogówki. Jest to wada rozwojowa rogówki, która zamiast być zakrzywiona jest spiczasta, co uniemożliwia jakąkolwiek operację laserową na oczach.

Katografia rogówki (topografia rogówki):

podczas tego badania analizowana jest krzywizna i wypukłość rogówki, co pozwala na wykrycie ewentualnych przeciwwskazań pochodzenia rogówkowego.

Przykład leczenia starczowzroczności laserem

Leczenie rogówki lewej 3D

Leczenie rogówki prawej 3D

Do laserowego leczenia ametropii (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm) dodaje się rocker (ametropia nie jest leczona w całości na jednym z dwojga oczu) oraz zabieg na środkowych 3 mm rogówki pozwalający na nadanie głębi ostrości Pacjent. Zabieg ten jest możliwy dzięki zintegrowanemu z laserem oprogramowaniu Presbymax.

Zabieg

Przebieg operacji laserem

Sam zabieg nie trwa długo, średnio od 10 do 15 minut w przypadku leczenia obu oczu. W pierwszej kolejności aplikowane są krople w celu znieczulenia oka. Następnie zespół wyjaśnia i pomaga Ci w prawidłowym umieszczeniu się pod laserem. Po czym lekarz przystępuje do dezynfekcji okolic oczu i założenia rozwórki, która uniemożliwia mruganie okiem. Potem to już tylko kilka sekund działania zimną wiązką lasera.

W refrakcji chirurgii wyróżnia się kilka metod laserowej korekcji wzroku. To lekarz omawia i decyduje, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Przygotowanie

Chirurg dezynfekuje obszar wokół oka, który jest operowany. Aplikuje kilka kropli znieczulających do oka, a następnie zakłada na powieki pierścień mocujący, aby podczas operacji nie mrugać.

Korekcja laserowa

Zabieg laserowy trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Usuwa się kilka mikronów powierzchni rogówki, aby zmienić jej kształt i skorygować wadę wzroku.

Presbymax

Metoda korekcji starczowzroczności: Presbymax

PresbyMAX™ wykorzystuje te same lasery, co w leczeniu krótkowzroczności. Leczenie starczowzroczności może, ale nie musi być związane z leczeniem innej patologii wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm).

W przeciwieństwie do tradycyjnego leczenia laserowego (PRK lub femtoLASIK), na oku tworzy się kilka stref widzenia, podobnie jak w przypadku soczewek kontaktowych lub wieloogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych. W przypadku widzenia bliskiego, środkowa część rogówki jest wyrzeźbiona, a w przypadku widzenia dalekiego obwód, strefa przejściowa zapewniająca widzenie pośrednie. Oba oczy w równym stopniu przyczyniają się do zapewnienia ostrości wzroku na wszystkie odległości (w przeciwieństwie do monowizji, która faworyzuje widzenie na odległość dla oka dominującego).

Pacjenci z najwyższym wskaźnikiem zadowolenia to osoby dalekowzroczne, następnie wysoki astygmatyzm, wysoka krótkowzroczność, emmetropowie (dobrze widzą bez okularów) i niska krótkowzroczność.

Laserem

Po operacji

Celem zabiegów refrakcyjnych jest częściowa lub całkowita korekcja wzroku.

To normalne, że pod koniec i po zabiegu możesz obficie łzawić, mieć światłowstręt i odczuwać mrowienie, a także może wystąpić odczucie tzw. „piasku w oczach”. Są to objawy przejściowe, które ustępują w ciągu pierwszych godzin po operacji.

Dzień po operacji uzyskuje się od 70 do 80% poprawy wzroku. Wzrok będzie się stopniowo poprawiał przez 3-4 tygodnie po operacji, aby ustabilizować się po trzecim miesiącu.

Powrót do pracy jest możliwy po 1-2 dniach od zabiegu.

20 lat doświdczenia

Umów się na wizytę

+48 602 712 376

Odpowiemy na wszystkie pytania, wybierzemy odpowiednią klinikę w Twoim regionie i umówimy wizytę do najlepszego specjalisty.

Laser

Pomagamy widzieć lepiej

Centra laserowej korekcji wzroku HTM skupiają najwyższej klasy specjalistów
z dziedziny okulistyki, przeszkolonych w zakresie zabiegów laserowych.

Najnowocześniejsze technologie

Centrum laserowe HTM to 20 letnie doświadczenie w dziedzinie laserów gwarantujące Państwu wysoką jakość usług.
  • Nowoczesny sprzęt
  • Światowa jakość
  • Profesjonalna kadra

Międzynarodowa marka

Jesteśmy obecni w kilkunastu krajach europejskich w prywatnych placówkach i szpitalach
  • Wysokie standardy
  • Kliniki w wielu krajach
  • Światowa jakość

Indywidualne podejście

Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie leczenia. Nieustannie dążymy do udoskonalenia naszych usług.
  • Doświadczeni lekarze
  • Przyjemna atmosfera
  • Szeroki zakres usług