laserowa-korekcja-wzroku-htm

Laser

Najnowocześniejsze techniki chirurgiczne w służbie Twojego wzroku

Zadowolenie pacjenta leży u podstaw wszystkich naszych decyzji. Dlatego wybraliśmy najlepsze techniki operacyjne z punktu widzenia chirurgii refrakcyjnej, aby zagwarantować bezpieczeństwo i efekty. 

Poniżej przedstawiamy 3 metody laserowej korekcji wzroku, które lekarz może Ci zaproponować: Trans-PRK, femto-LASIK lub PresbyMAX. Wybór ten jest zależny od Twojej wady, aby w efekcie poprawnie skorygować wzrok.

Trans-PRK

Przygotowanie
Chirurg dezynfekuje obszar wokół oka, które jest operowane. Aplikuje kilka kropli znieczulających do oka, a następnie zakłada rozwórkę, aby uniemożliwić mruganie podczas pracy laserem.
Leczenie laserowe
Zabieg laserowy trwa kilkadziesiąt sekund. Usuwa kilka mikronów z powierzchni rogówki, aby zmienić jej kształt i skorygować wadę wzroku. Na koniec aplikowane są lecznicze krople
Usunięcie nabłonka
Laser excimerowy usuwa warstwę ochronną rogówki (nabłonka). Ryzyko infekcji jest zminimalizowane, ponieważ dzięki całkowicie laserowemu oku żadne ciało obce nie wchodzi w kontakt z okiem.

Trans-PRK

TransPKR to bezkontaktowa obróbka powierzchni. W PRK (fotokeratektomia refrakcyjna) laser abluje powierzchnię rogówki po oderwaniu mechanicznego nabłonka (szczoteczką lub szpatułką), który stanowi błonę ochronną rogówki. W przypadku Trans-PRK jest to laser excimerowy, który bezkontaktowo wykonuje tę wstępną ablację do leczenia refrakcyjnego, czyli do korekcji wzroku.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu na kilka minut przed operacją, które powodują odrętwienie rogówki. Pacjent jest instalowany na fotelu chirurgicznym zapewniającym idealne ułożenie pod laserem. Zastosowanie retraktora umożliwia utrzymanie oka w pozycji otwartej bez bólu i ryzyka.

Lasik

Technika laserowej korekcji wzroku Femto-LASIK

LASIK (Laser-in-situ-Keratomileusis) to technika operacyjna stosowana od ponad 25 lat. Na całym świecie ponad 40 milionów oczu zostało poddanych zabiegowi LASIK.

  • Femto-LASIK to technika ALL LASER wymagająca 2 różnych laserów.
  • Pierwszy, laser femtosekundowy wytwarza płatek rogówki
  • Drugi, laser excimerowy, umożliwia korekcję wzroku.

Femto-LASIK

FemtoLASIK to technika ALL LASER wymagająca 2 różnych laserów: pierwszy, laser femtosekundowy, wytwarza płatek rogówki, a drugi, laser excimerowy, umożliwia korekcję wzroku.
W tej metodzie laser korygujący widzenie jest aplikowany w grubości rogówki (a nie na jej powierzchni) po laserowym wycięciu płatka tkanki rogówki, który jest umieszczany z powrotem na miejscu po zakończeniu zabiegu.

Pierścień ssący jest umieszczany na oku, aby utrzymać go nieruchomo podczas zabiegu. Cięcie laserem femtosekundowym odbywa się za pomocą fotodysrupcji, bezbolesnego i precyzyjnego działania. Po zakończeniu cięcia chirurg za pomocą szpatułki chirurgicznej unosi tak przecięty płatek rogówki. Następnie można rozpocząć korekcyjną procedurę laserową, która jest ściśle identyczna z PRK powierzchniowym.

Przygotowanie
Chirurg dezynfekuje obszar wokół oka, które jest operowane. Aplikuje kilka kropli znieczulających do oka, a następnie zakłada rozwórkę, aby uniemożliwić mruganie podczas pracy laserem.
Korekcja laserowa
Zabieg laserowy trwa kilkadziesiąt sekund. Usuwa się kilka mikronów powierzchni rogówki, aby zmienić jej kształt i skorygować wadę wzroku.
Otwarcie kaptura
Laser femtosekundowy nacina płatek rogówki (bardzo cienka część), który zostanie podniesiony szpatułką chirurgiczną do zabiegu laserowego, a następnie odwinięty w celu szybszego gojenia.
Zamykanie kaptura
Płat jest odwijany bez żadnych szwów, naturalne gojenie następuje w ciągu 2 do 3 minut. Na oko można nałożyć osłonę ochronną.

Presbymax™

Metoda korekcji starczowzroczności: Presbymax™

Presbymax™ to nieinwazyjna metoda leczenia starczowzroczności (prezbiopii), wykorzystująca te same lasery co przy leczeniu krótkowzroczności (miopii). Leczenie prezbiopii może być łączone lub nie z terapią innych chorób wzroku (krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu).

W przeciwieństwie do tradycyjnego leczenia laserowego (PKR lub femtoLASIK), na oku tworzy się kilka stref widzenia, podobnie jak w przypadku soczewek kontaktowych lub wieloogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych.

W przypadku widzenia bliskiego, środkowa część rogówki jest wyrzeźbiona, a w przypadku widzenia dalekiego obwód, strefa przejściowa zapewniająca widzenie pośrednie